Cumartesi, Mart 03, 2007

"BOYKOT'UN EN BÜYÜĞÜ"

Ulan diyorum başka bir kelime bulamıyorum çünkü, haysitetsiz, geri kafalı başkan senin BABANDIR ÇOK ŞEKERLİ KAHVE İÇEN...!

Artık Türkiye'nin elden gittiğini, yavaş yavaş değil çok hızlı bunu yaptıklarını görmeyenlere söylüyorum...

UYANIN...!!!

Hani nerede bu RÜTÜK hani sorarım sizlere, kaymakamda aynı masada oturuyormuş ses çıkarmamış... Sanada bıravo KAYMAKAM!
Bir fıkra aklıma geldi KAYMAKAM ile ama anlatmıyorum siz zaten biliyorsunuzdur!!!!


Başkan Bey’in Atatürk fıkrası!..

İSTANBUL’da Mimarsinan Belediye Başkanı AKP’li Cuma Bozgeyik hem çok bilgili (!), hem de çok büyük mizah anlayışına sahip. Kalabalık ortamlarda piyasaya çıkıp fıkra mıkra anlatıyor.

Son fıkrasını Habertürk ekranında kendi sesinden dinledim. Ertesi gün bu fıkranın bant çözümünü, yani káğıda dökülmüş biçimini orada görevli arkadaşlardan istedim. Sağolsunlar, faksladılar.

AKP’li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik, dinleyici topluluğuna aynen şunları anlatıyor;

- Başkan: "Kaymakam Bey, Kuşadası’nda kaymakamlık yaptı. Orada bir efe var, müthiş Atatürk hayranı. Atatürk deyince adam hemen ayağa zıplıyor, selam duruyor. Şöyle oluyor böyle oluyor filan. Şimdi gün oluyor harman oluyor, Atatürk’ün yolu Aydın’a düşüyor. Kuşadası’na. Şimdi efe de, istasyon meydanında çayhanesi var. Atatürk deyince adamın aklına böyle iriyarı, böyle palabıyıklı, ne bileyim üniforması filan, her şeyi ile böyle dev gibi bir adam hayal ediyor. Süslüyor dükkánını. İstasyona iner inmez ona çay kahve ikram edecek. Bekliyorlar. Şimdi tren geliyor, yavaş yavaş yanaşıyor. Bizim efe her şeyi ile hazır vaziyette. Trenden inecek o güçlü, heybetli, cüsseli adamı bekliyor şimdi. İniyor kısa boylu bir adam. Bıyık mıyık da yok.

- Dinleyenler: Ha ha haaa... (Gülüyorlar.)

- Başkan: Efe yıkılıyor bir kere şimdi. Olsun diyor, yüreği büyüktür bizim Ata’nın diyor. Sesi mesi gürdür şimdi filan. Tabii o zamanlarda televizyon melevizyon yok. Sesini filan bilmiyorlar. Konuşuyor. Sesi cılız bir adam. Eyvah, efe bir daha gidiyor.

- Dinleyenler: Ha ha haaa... (Gülüyorlar.)

- Başkan: Bütün hayaller suya düşüyor yavaş yavaş. Olsun diyor, yüreği şeydir, büyüktür diyor. Geliyor şimdi. Ne içersiniz sayın paşam? Kahve diyor. Nasıl olsun? Şekerli olsun diyor. Yapma be paşam diyor. Böyle yığılıyor herif.

- Dinleyenler: Ha ha haaa... (Gülüyorlar.)

- Başkan: Ha ha haaa... Bunu da mı yapacaktın bana diyor. Ha ha haaa... Efendim özür dilerim, o yörede şekerli kahveyi ibneler içermiş... Ve bizim adam orada düşüp bayılıyor... Ha ha haa... Hi hi hiiii..."

Bir kamu görevlisinin, AKP’li belediye başkanının "mizah" anlayışından size küçük bir örnek! İlk cümlesinden anlaşıldığı kadarıyla yanında devletin kaymakamı da var. Herhalde o da sesini çıkarmıyor, belki de kahkahalarla eşlik etmekten utanmıyor.

Adam tümüyle yutturuyor. Kuşadası’nda tren olduğunu, istasyon olduğunu söylüyor. Kuşadası’na tren getiriyor!

Ama daha da önemlisi, Atatürk’ü hangi iğrenç ve aşağılayıcı kavramla özdeşleştirdiği!.. Atatürk düşmanlığını milletten korkup açıktan yapamayanlar, böyle sinsi yöntemlere başvuruyorlar.

Şimdi İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’ya soruyorum:

Kendi partinizden olan bu belediye başkanı hakkında işlem başlattınız mı? Başlatmayı düşünüyor musunuz? Aynı soruyu Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve cumhuriyet savcılarına da soruyorum.

İstanbul’dan okuyucum mali müşavir Volkan Kıvılcım yazıyor: "İstanbul’un en eski ilçelerinden Eyüp’teki Atatürk anıtı, o büyük adama zaten yakışmayan bir yerde. Şimdi anıtın bulunduğu arsaya inşaat başladı. Anıtla inşaat arasına bir de sac perde yerleştirildi. Atatürk hemen önündeki inşaatı ve sac perdeyi selamlar vaziyette duruyor. Bu kadar saygısızlık olur mu? İstanbul’da veya Eyüp’te yetkili hiçbir kamu görevlisi yok mu? Sivil toplum kuruluşları nerede? Lütfen durumu yerinde inceletin ve bu saygısızlığa son verilmesini sağlayın."

Ben de size Ankara’dan bir manzara aktarayım! Sıhhıye’deki Atatürk Zafer Anıtı, Atatürk Bulvarı’nın tam ortasındadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu heykelin önüne ve arkasına bayrak direkleri dikti. Direklerde AB bayrakları ile Ankara’ya layık gördüğü o hilkat garibesi, utanç verici kubbeli mubbeli amblem dalgalanıyor!.. Herhalde koskoca Ankara’da bu saçma sapan şeyleri asacak başka yer bulamadılar ve Atatürk anıtını bunlarla donattılar!

Başbakan, İçişleri Bakanı, Ankara Valisi oradan her gün geçerler. Acaba Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu marifetini görürler mi, görmezler mi, yoksa görmezden mi gelirler!

Emin ÇÖLAŞAN
ecolasan@hurriyet.com.tr

ALINTIDIR..
Gönderen İMROZ.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/6052035.asp?yazarid=5&gid=61

Hiç yorum yok: